I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

ina-online
ina-online

21/09/2023

Xherdan Shaqiri e kishte një ditë të errët me ekipin e tij, Chicago Fire.

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit, sepse pak kush ka pritur se ai mund të ndëshkohet me karton të kuq.

Futbollisti i kombëtares së Zvicrës, ka qenë fytyrë tragjike e ekipit nga MLS-ja.

Lojtrari nga Kosova, u ndëshkua me karton të kuq në humbjen 0:3 nga Columbus Crew.

Ish-futbollisti i Baselit, Bayern Munihut, Interit, Stoke Cityt, Liverpoolit e Lyonit u ndëshkua me karton të verdhë në fund të pjesës së parë, kurse më pas u ndëshkua me të kuqin në minutën e 67-të derisa skuadra ishte duke humbur 0:3 ngase vendësit i realizuan tre golat në 23 minutat e parë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ