I nxehti afrikan godet Shqipërinë, ja si parashikohet të jetë moti gjatë javës së ardhshme

Moti ditën e sotme do të vazhdojë të jetë nën ndikimin e masave të nxehta që do të pushtojnë të gjithë territorin.

E gjithë dita parashikohet të jetë me mot me diell dhe kthjellime në të gjithë vendin.

Kjo situatë do të vazhdojë edhe përgjatë javës së ardhshme me temperatura të larta.

Ndërsa nga e marta vendi do të përshkohet nga masa ajrore më të nxehta duke kulmuar në fundjavë.