Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa vende shi dhe bubullima

Picture of INA
INA

10/06/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor dhe jugperëndimor. Pasdite do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 30 deri në 37 gradë Celsius.

Edhe në Shkup moti do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 37 gradë Celsius.

Sinoptikët parashikojnë mot shumë të nxehtë deri të mërkurën. Temperatura ditore do të jetë mbi 30 gradë, ndërsa vende vende do të arrijë edhe deri në 40 gradë. Në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të izoluar me reshje të dendura të shiut dhe bubullima.

TË FUNDIT
2 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
2 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
3 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
4 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
4 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

6 orë
Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike
12 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
6 orë
Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale
12 orë
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
4 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut
12 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
4 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

burgu-idrizove

Ndërroi jetë i burgosuri që u rrah në Idrizovë, Prokuroria nis hetimet

INFO

NA NDIQ