I nxehti shkaktoi disa zjarre në rajonin e Kumanovës

INA
INA

26/07/2023

Gjashtë hektarë sipërfaqe janë djegur në fshatin Jaçincë, kumtoi sot Qendra rajonale për Menaxhim me Kriza Kumanovë. Zjarri, siç theksojnë ka ndodhur në orët e pasdites, ka përfshirë barë të thatë, jashtë dhe një objekt ndihmës. Në shuarjen e zjarrit kanë marrë pjesë zjarrfikës nga Kumanova dhe Nagoriçani i Vjetër.

Dje në Kumanovë është djegur një sipërfaqe tek përmendorja. Zjarrfikësit kanë intervenuar në katër raste në afërsi të përmendores. Për zjarret tek kylokacion kanë reaguar edhe kumanovarët. Zjarrfikësit kanë shuar zjarr edhe në “Igo Triçkoviq” ku janë djegur drunjë për ngrohje si dhe plehra në lagjen “Pero Çiço”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli pranon përpara policisë se ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij, 15 mijë euro i dha para dhe 15 duhej pas aktit

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

INFO

NA NDIQ