I paftuari i veçantë në Greqi, flet për herë të parë Rama

Picture of ina-online
ina-online

27/08/2023

Në intervistën për “Ekathemirini”, Kryeministri Edi Rama është shprehur dhe për mos marrjen e një ftese nga Kryeministri grek, në darkën informale me liderët e rajonit.

Rama, ka treguar se nuk është ndjerë i ofenduar, por kjo gjë nuk duhet të kishte ndodhur.

Ai shprehet se mënyra për zgjidhje nuk është kjo dhe megjithatë, thekson miqësinë ndaj Kyriakos.

Edi Rama: Kam mësuar në jetë se të ndihesh i ofenduar personalisht nuk është diçka e mirë. Kur bëhet fjalë për politikën, që mund të bëjnë keq, politika është një bishë e rrezikshme. Mund të të tërheq poshtë, jo nuk jam i ofenduar,. Thjesht nuk duhet të bënte atë që bëri.

As nuk e imagjinoj që në një situatë të njëjtët të bëja të njëjtën gjë. Të lidhet këtë qëllim të madh për të dërguar një mesazh mua, Shqipëria, çfarëdo rendisie ka Greqia, nuk është kjo mënyra. Miqtë duhet të përballen me njëri-tjetrin të përpiqen që të kuptohen, të flasin. Kyriakos ishte një mik që e pëlqeja dhe Akoma është një mik që e pëlqej. Kyriakos do të jetë gjithmonë mik.

TË FUNDIT
49 minuta
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
2 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
5 orë
Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon
5 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
7 orë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra

ME TE LEXUARA

1 ditë
Schneeberger: Kurti s'ka faj, BE po bëhet "kukull" e Vuçiqit dhe Putinit
7 orë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra
1 ditë
Në shkollën e Vizbegut po bëhet regjistrimi i klasave të para! Elezi: Në shtator mësimin do e fillojnë nga klasa e parë deri të pestën
5 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
1 ditë
Sigurohen detaje nga masat hetimore kundër Naqe Georgiev dhe Ixhet Memetit
5 orë
Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Arben Taravari VLEN

Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri

denar rroga ndihma

Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

vmro vlen negociata

VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra

vmro vlen

VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

FOTO/Ja kush do të jetë kryeparlamentar i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut

zgjedhje vota votime maqedoni

Në Llërc votohet pa probleme, deri në ora 09:00 kanë votuar 100 zgjedhës

escobar

Escobar: BE-ja dhe SHBA-të ia bënë të qartë qëndrimin e tyre Siljanovskës! VMRO-DPMNE garanton se do të mbetet e përkushtuar në rrugën europiane

INFO

NA NDIQ