I pakënaqur në Arabi, Benzema jep sinjale largimi: Kam nevojë…

Picture of ina-online
ina-online

06/04/2024

Karim Benzema nuk po e kalon ashtu siç e priste aventurën në Arabinë Saudite te Al Ittihad. Edhe pse është i mbuluar nga paratë që fiton, sulmuesi francez dëshiron që të largohet sa më parë. Për të ardhmen ka folur vetë fituesi i “Topit të Artë 2022”, me Benzeman që ka lënë hije dyshime përsa i përket merkatos së ardhshme verore.

“Nuk shënoj që nga dhjetori? Nuk është e njëjta lojë dhe këtu nuk janë të njëjtët lojtarë. Prandaj nuk jam si Benzema i Real Madrid. Është viti im i parë këtu. Kam nevoj për ndihmë në fushë pasi nuk mund të fitoj ndeshjet i vetëm.

Të largohem nga Al Ittihad? Ka shumë lajme, do të shohim se çfarë do të ndodhë. Fokusi im momentalisht është këtu, pastaj do të shohim”, është shprehur Karim Benzema.

TË FUNDIT
15 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
16 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
16 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
1 ditë
Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024
2 ditë
Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

ME TE LEXUARA

16 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
16 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
15 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

LEXO MË SHUMË

cairi

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

tyson

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

hetemaj

Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

Zvicra shaqiri

Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024

ramadani

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Inter-1

Marotta bën gati një tjetër super goditje, synon yllin e Realit

musiala

Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

arteta

Arteta me “sytë” nga Spanja: Në të ardhmen mendoj rikthimin në La Liga

INFO

NA NDIQ