“I poshtër, edhe në det futet me shall” – Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën

Picture of ina-online
ina-online

11/06/2024

Gazetari Çim Peka e ka publikuar një pjesë të një interviste të Edi Ramës nga viti 1994, në të cilën pretendohet se kryeministri aktual i Shqipërisë e quante Ibrahim Rugovën si “të poshtë” dhe “president kosovar të Sali Berishës”.

Sipas gazetarit të afërt me Partinë Demokratike në Shqipëri, Rama e lidhte ngushtë Rugovën me Berishën, ish-president i Shqipërisë.

“Edi Rama në vitin 1994: Rugova është Presidenti kosovar i Sali Berishes, është i poshter dhe në det futet me shall, etj….”, shkroi sot gazetari Peka.

Ai vazhdoi duke kritikuar kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikun, për ftesën që ia bëri Edi Ramës që të mbante fjalim në konferencën e parë dedikuar Ibrahim Rugovës, të cilës e organizoi LDK-ja. “Këtë kishte ftuar dje kryetari i LDK Abdixhiku të fliste për Ibrahim Rugovën!”, tha Peka.

TË FUNDIT
2 ditë
Ndërron jetë italiani në bregdetin shqiptar
2 ditë
Prezantohet “Shota” në Paris, autoblinda e parë ushtarake shqiptare (VIDEO)
2 ditë
Do vijojë të jetë “non grata” në Britani, vjen reagimi i Berishës pasi humbi gjyqin në Apel
3 ditë
Majko: Koha po punon për shqiptarët
3 ditë
Presidenti Begaj lobon për njohjen e pavarësisë së Kosovës

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

plazh villë boshtove kavaje

Ndërron jetë italiani në bregdetin shqiptar

autoblinda shota made in albania

Prezantohet “Shota” në Paris, autoblinda e parë ushtarake shqiptare (VIDEO)

sali berisha

Do vijojë të jetë “non grata” në Britani, vjen reagimi i Berishës pasi humbi gjyqin në Apel

majko

Majko: Koha po punon për shqiptarët

bajram begaj

Presidenti Begaj lobon për njohjen e pavarësisë së Kosovës

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

INFO

NA NDIQ