I punësuari në “Postën e Maqedonisë” dyshohet se ka përvetësuar 3 milionë denarë në mënyrë të paligjshme

Picture of INA
INA

27/11/2023

Departamenti i Punëve të Brendshme në Dibër, i cili me aktivitetin e tij e mbulon edhe komunën e Qendër Zhupës, ka paraqitur kallëzim penal kundër një banori të Dibrës, punëtor në “Postat e Maqedonisë” në Qendër Zhupë, për përvetësim të paautorizuar të mbi tre milionë denarëve.

“Ndaj E.M.(29) nga Dibra është ngritur kallëzim penal për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për veprën penale “keqpërdorim i pozitës dhe autoritetit zyrtar”. Gjatë vitit 2023, si punonjës i Sh.A. “Postat e Maqedonisë” – filial në Komunën e Qendër Zhupës, duke shfrytëzuar pozitën zyrtare dhe duke tejkaluar autorizimin zyrtar, ka kryer përvetësim të paautorizuar të mjeteve nga llogaria e shoqërisë aksionare”, informoi Stefan Dimoski, zëdhënës i Sektorit për Punë të Brendshme-Ohër.

Ai shtoi se me këtë E.M. ka fituar dobi pasurore kundërligjore prej 3.095.358 denarë.

TË FUNDIT
1 min
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
5 minuta
Ministri Bekteshi flet për rezultatet në zonën zgjedhore numër 5
58 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
3 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
4 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
8 orë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme
1 ditë
KSHZ i ndan çertifikatat për mandatet e deputetëve
6 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut
1 ditë
Një i burgosur nga burgu në Idrizovë mbrëm ka ndërruar jetë në kompleksin e klinikave “Nëna Terezë,
1 ditë
Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB
8 orë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra

LEXO MË SHUMË

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

Kreshnik Bekteshi

Ministri Bekteshi flet për rezultatet në zonën zgjedhore numër 5

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

INFO

NA NDIQ