I riemërtuar si Gemini, çfarë mund të bëjë asistenti i ri i Google

INA
INA

09/02/2024

Google njoftoi riemërimin e Bard në Gemini (Binjakë).

Sissie Hsiao, zëvendëspresidente dhe menaxhere e përgjithshme, Gemini experiences (ish Bard) dhe Google Assistant tha:

“Që kur lançuam Bard vitin e kaluar, njerëzit në mbarë botën e kanë përdorur atë për t’u angazhuar me Inteligjencën Artificiale me një mënyrë krejtësisht të re – për t’u përgatitur për intervista pune, për të zhvilluar ide të reja biznesi ose, siç njoftuam javën e kaluar, duke krijuar imazhe bindës. Me modelin Pro 1.0 është e mundur të bisedoni me Gemini në më shumë se 40 gjuhë dhe në më shumë se 230 vende dhe gjeografi”.

Siç u njoftua, me modelin Ultra 1.0, Gemini Advanced është shumë më i aftë në detyra shumë komplekse si programimi, arsyetimi deduktiv, ndjekja e udhëzimeve të ekspertëve dhe bashkëpunimi në projekte krijuese.

Gemini Advanced jo vetëm që i lejon përdoruesit të kenë biseda më të gjata dhe më të detajuara, por gjithashtu kupton më mirë kontekstin më të gjerë përmes pyetjeve të mëparshme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

bitcoin

Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

IBM: Europa është më e goditura nga sulmet kibernetike në 2023

iphone- telefon mobil

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

yahoo-aol

“Bie” Yahoo Mail, miliona përdorues nga e mbarë bota nuk po mund të qasen në aplikacion

iphone- telefon mobil

5 vendet në shtëpi ku interneti është i ngadaltë

INFO

NA NDIQ