I riu nga Kosova drejt majave të aviacionit ushtarak amerikan (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25 Prill, 2023

Edmond Ismajli piloti uftarak i Forcave Luftarake Amerikane (US AIR FORCE) do ta vazhdojë karrierën e tij duke fluturuar ajroplanin luftarak A-10 Warthog.

Këtë e bëri të ditur babi i tij përmes një postimi në Facebook, raporton Gazeta10.

Ai në këtë postim u ndjeh krenar me djalin e tij për sukseset e arritura deri më tani./Gazeta10

https://www.facebook.com/ismet.smajli.16/posts/3392680454277606

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Prokuroria kërkon vazhdimin e masës së paraburgimit për Thaçin dhe Veselin

memli-krasniqi

Krasniqi-Kurtit: Je duke luajtur me zjarr, hajde shkojmë bashkë në veri

ramush haradinaj

Haradinaj: Ta shkarkojmë Qeverinë, Kurti po i sjellë pasoja të mëdha Kosovës, po e poshtëron çdo vlerë të shqiptarëve

kurti-1

Kurti: Sulmi në veri i parapërgatitur, Beogradi është autor

policia-italiane

Ngjarja e rëndë në Breshia të Italisë, viktima dhe autori nga Lezha

Arta Avdiu

Vendimet e Kurtit i përkrahin 45% diaspora, 30% të Maqedonisë…dhe vetëm 10% kosovarë

Halil-Matoshi-600x360-1

Matoshi: Zbythja është bërë strategji e vetme e VV-së dhe Kurtit

pdk memli

PDK akuza Osmanit se negocioi zgjedhjet me Vuçiqin: Tash me Kurtin do t’u thonë kryetarëve “jepni dorëheqje”

bianca nobilo

“1000 vjet në dy minuta”, gazetarja e CNN-it shpjegon historinë mes Kosovës dhe Serbisë

INFO

NA NDIQ