I riu nga Sllupçani kapet duke transportuar 12 emigrantë nga Nepali

INA
INA

13/11/2023

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së sotme në fshatin Orashec të Kumanovës është arrestuar një 19-vjeçar pasi i njëjti është kapur duke transportuar 12 emigrantë nga Nepali.

Policia njofton se është arrestuar 19-vjeçari me iniciale I.I. nga Sllupçani i komunës së Likovës, i cili po voziste automjetin “VW Transporter”.

“Përkatësisht, rreth orës 02:20 në magjistralen “Miqësia”, në pjesën Tabanoc– Kumanovë, zyrtarët policorë kanë dhënë shenjë që automjeti të ndalet, por shoferi nuk është ndalur dhe ka vazhduar lëvizjen, ka shkëputur rrugën magjistrale në rrugën rajonale Kumanovë – Shën Nikollë dhe pasi ka hyrë në fshatin Orashec, është futur në një arë, pas çka ka dalë nga vetura dhe ka tentuar të largohet. Ai u kap shpejt dhe emigrantët u gjetën në automjet”, shtojnë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

Dimitar_Kovacevski_23-780x470

Kovaçevski thirrje opozitës të nominoj ministra në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ