I riu shqiptar ndërroi jetë në Graz të Austrisë (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/01/2022

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mërgatën shqiptare në Austri.

I riu shqiptar Liridon Mustafa me origjinë nga Peja ka ndërruar jetë në një a ksident që ka ndodhur në Hungari, derisa ai ishte duke u kthyer për në Kosovë.

Njoftimi është bërë nga familjarët, daja i tij:

Me hidhërim të madh ju njoftojmë ndarjen nga jeta për shkak të një ak sidenti fatal me makinë, të nipit tim Liridonit 26 vjecar. Liridoni ishte duke u kthyer në Kosovë, por për fat të keq ak sidenti i natës i ndodhur ne Hungari, i mori jetën në moshë fare te re. Do ju lajmrohemi në vijim për varrimin.”

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Në mandatin tim të dytë pres që të anëtarësohemi në BE

INFO

NA NDIQ