I tregoi me drita të tjerve se polica është me radar, u gjobit me 116 €

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/01/2023

Duket se ai ishte tepër i zellshëm në paralajmërimin e drejtuesve të tjerë.

Shpesh mund të takoni shoferë që ju ndezin dritat e tyre për të ju paralajmëruar për një patrullë policie që fshihet në anë të rrugës, një sjellje e tillë është rreptësisht e dënueshme në disa vende evropiane.

Kështu, një shofer u gjobit në Belgjikë pasi përdori dritat e makinës së tij për të paralajmëruar drejtuesit e tjerë për radarin. Ai ka marrë një gjobë prej 116 euro për përdorim jo të duhur të dritave të gjata.

Burri e fitoi këtë gjobë në zonën përreth qytetit belg të Diest, shkruan Het Nieuwsblad.

Shoferi kaloi kamerën e shpejtësisë dhe filloi të paralajmëronte drejtuesit e tjerë duke ndezur dritat e gjata. Më pas ai u tërhoq në anë të rrugës në një vend të sigurt dhe vazhdoi të pulsojë.

Ai vazhdoi ta bënte këtë edhe kur iu afrua policia dhe pasoi dënimi i lartpërmendur.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

tabela-open-balkan-ballkani-hapur

Tregu i vetëm i punës në Maqedoni të Veriut, Shqipëri dhe Serbi

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

vucic dodik

“Bota serbe” përmes Parlamentit të Malit të Zi

Nikola-Sanduloviq

Sanduloviq, Lajçakut: Ke heshtur për tentimvrasjen ndaj meje nga Vuçiqi yt i dashur

greqi-1-800x445-600x360

Greqia merr drejtimin e misionit detar të BE-së në Detin e Kuq

shaip kamberi vucic

Shaip Kamberi takohet me Vuçiqin, zbardhen detaje nga diskutimet – ja çfarë kërkoi deputeti shqiptar

IMG_9304

Krstinovska: Propaganda kineze në Ballkan, Serbia mbështetet te Kina për ta bllokuar Kosovën

INFO

NA NDIQ