“I vetmi argjentinas që nuk mori mirënjohje nga klubi”, Messi zbulon hatërmbetjen me PSG

ina-online
ina-online

22/09/2023

Lionel Messi u largua këtë merkato nga Paris Saint-Germain me destinacion Amerikën aty ku tashmë aktivizohet me skuadrën e Inter Miamit.

Historia e sulmuesit me klubin francez nuk pati në asnjë moment ndjesi pozitive dhe tashmë pasi ka mbyllur çdo raport me ish-klubin e tij, Messi shprehet lirshëm edhe për hatërmbetjet e vjetra me parizienët.

“Pleshti”, thekson se ndryshe nga kolegët e tij të kombëtares, ai ishte i vetmi argjentinas i cili nuk mori asnjë lloj mirënjohje nga klubi për faktin se u shpall kampion i Botës me Argjentinën në Botërorin e Katarit.

“Edhe pse nuk është se pati një periudhë shumë të bukur me Parisin, unë sërish u shpall kampion Bote si pjesëtar i atij klubi. Unë isha i vetmi lojtar nga skuadra e Argjentinës që nuk mori asnjë lloj mirënjohje nga klubi ku aktivizohej. Por, unë e kuptoj sepse në finale ishte Franca dhe prej fajita tanë ata nuk u konfirmuan si Kampionë të Botës”, u shpreh Messi./ Super Sport

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-05-18-54-11-222_com.facebook.katana-edit

Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje për kampionatin evropian

Duka

“Shqipëria fiton Evropianin”, Duka “ngacmon” italianët

topi cip 2024

Risi në futbollin evropian, për çfarë do të shërbejë mikroçipi në topin e Euro 2024?

rashica muriqi

Dardanët në vazon e dytë për shortin e Ligës C në Ligën e Kombeve

kombetarja

Shqipëria në vazon e tretë për shortin e Ligës B në Ligën e Kombeve

berat-gjimshiti-djimshiti

Doli nga fusha i dëmtuar pas 18 minutave lojë, mësohet situata e Berat Gjimshitit

Premier-League-1024x659-1

Premier League “dominon” Evropën, akordi i ri i së drejtës së TV sjell miliarda euro në Britaninë e Madhe

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

INFO

NA NDIQ