I vrari në Shkup me armë zjarri kishte dhuruar katër banesa për “Jetimat e Ballkanit”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

7 Mars, 2023

Jeton Krivanjeva, një nga personat e vrarë mbrëmë në Shkup njihej edhe si një humanist dhe që në disa raste për misionet e tij humanitare ishte promovuar nga bamirësi i njohur, Halil Kastrati.

Kastrati në disa raste ka bërë postime publike duke bërë të ditur për misionin human të Krivanjevës. Kastrati në një postim edhe me video kishte bërë të ditur për humanizmin e Krivanjevës, i cili kishte dhuruar 4 banesa për familje skamnore.

Kastrati po ashtu kishte informuar se po Jeton Krivanjeva për tërmetin në Shqipëri kishte dhuruar 15 mijë euro, po ashtu kishte ndihmuar edhe një fëmijë me kancer, ndërsa ai ishte përfshirë në postimet e Kastratit edhe për misionet e pajtimit mes familjeve në Shkup. (INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policija-1-800x445

MPB: Trafikimi i migrantëve – arrestohen 10 persona!

fature-market

Qytetarët: Çmimet janë të papërballueshme, “shkrirja” nuk ndryshoi situatën

67B35831-5425-436A-B184-D5AF8643A911

Rrustemi: Garantojmë se për katër vite dhe shtatë muaj do të ndërtohen 110 kilometra autostradë në korridoret

Klinika-Shkup

Hemofiltrimet janë kryer edhe në kardiokirurgjinë shtetërore gjatë pandemisë COVID-19

policia-tetove-spb-mpb

Kërcënoi vjehrrin e saj, arrestohet nga policia

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Ndryshimet kushtetuese nuk do të diktojnë mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare

benzina-nafta

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

gjykimi-spitali-modular-tetov-florin-besimi

Djegia e spitalit modular në Tetovë, Etemi dhe Besimi dënohen me 1 vjet e 6 muaj burg me kusht

pompa-benzines-derivatet-naftes

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

INFO

NA NDIQ