I vrari në Shkup me armë zjarri kishte dhuruar katër banesa për “Jetimat e Ballkanit”

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Jeton Krivanjeva, një nga personat e vrarë mbrëmë në Shkup njihej edhe si një humanist dhe që në disa raste për misionet e tij humanitare ishte promovuar nga bamirësi i njohur, Halil Kastrati.

Kastrati në disa raste ka bërë postime publike duke bërë të ditur për misionin human të Krivanjevës. Kastrati në një postim edhe me video kishte bërë të ditur për humanizmin e Krivanjevës, i cili kishte dhuruar 4 banesa për familje skamnore.

Kastrati po ashtu kishte informuar se po Jeton Krivanjeva për tërmetin në Shqipëri kishte dhuruar 15 mijë euro, po ashtu kishte ndihmuar edhe një fëmijë me kancer, ndërsa ai ishte përfshirë në postimet e Kastratit edhe për misionet e pajtimit mes familjeve në Shkup. (INA)

 

TË FUNDIT
14 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
1 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
7 orë
Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri
22 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup (FOTO)
1 ditë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
11 orë
Aktualisht 8 miliardë njerëz popullojnë globin, ja në çfarë viti pritet të nisë rënia e popullsisë
1 ditë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
7 orë
Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ