Ia uroi ditëlindjen Putinit, estonezët e përzënë trajnerin serb

Picture of ina-online
ina-online

10/10/2023

Vladimir Jovanoviq, trajneri serb i futbollit, është shkarkuar nga posti i ekipit estonez të futsallit “Smsrah” nga Vijmsa.

Ai u shkarkua për shkak se ia uroi publikisht ditëlindjen presidentit rus Vladimir Putin.

Drejtori i Smrsah Andrej Golovin tha se Jovanoviq u shkarkua “për shkak të sjelljes së pahijshme” dhe se ai “e pranoi vendimin me mirëkuptim”.

Jovanoviq bëri një deklaratë me atë rast.

“Unë i respektoj të gjithë, por askush nuk mund të më thotë se si të mendoj.

Kjo quhet liria e fjalës, kjo është demokracia. Më vjen keq që pata këtë përvojë të hidhur në atë temë”, tha Jovanoviq.

“Jetë gjatë o adash. Serbët dhe rusët, vëllezër përgjithmonë”, ka shkruar trajneri serb në urimin e tij për Putinin.

TË FUNDIT
2 orë
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
4 orë
Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!
20 orë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”
24 orë
Shpërthim i fuqishëm në Mal të Zi, dy të vdekur dhe tre të plagosur
1 ditë
Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit

ME TE LEXUARA

24 orë
Shpërthim i fuqishëm në Mal të Zi, dy të vdekur dhe tre të plagosur
20 orë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”
4 orë
Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!
2 orë
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
1 ditë
Të dhëna alarmante! Venecia drejt fundosjes?!
1 ditë
Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit

LEXO MË SHUMË

mark rutte

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

Mark Rutte

Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

IMG_3389

Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

policia-mali-zi

Shpërthim i fuqishëm në Mal të Zi, dy të vdekur dhe tre të plagosur

micotakis mitsotakis

Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit

venecia venedik

Të dhëna alarmante! Venecia drejt fundosjes?!

Borell

REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

korona-virusi

​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

haxh-meke

Temperatura ekstreme 50 gradë C, mbi 550 pelegrinë ndërrojnë jetë në Mekë

INFO

NA NDIQ