Ibrahimi: Eksponentët e BDI-së në garë për t’u dëshmuar se kush është më “podoben šiptar” (shqiptar i ndershëm)

INA
INA

2 Qershor, 2023

Sekretari i Përgjithshëm i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi, ka reaguar pas deklaratave të zv/kryeministrit të parë, Artan Grubi, i cili dje, deklaroi se tani “nuk është koha për heqjen e 20% nga kushtetuta”.

Ibrahimi shkruan se eksponentët e BDI-së janë në garë për t’u dëshmuar se se kush është më “podoben šiptar”, (shqiptar i ndershëm).

“Që të mos mbetet vetëm Talati kundër gjuhës shqipe, dje edhe Zllatani (sipas gjuhës që e flasin 20% – Artan) paska thënë se “nuk është koha për gjuhën shqipe”. Një garë për t’u dëshmuar se kush është më “podoben šiptar” (shqiptar i ndershëm).
Sidoqoftë, më duhet ta përsëris se ndryshimet kushtetuese mund të bëhen vetëm nëse në to përfshihet edhe emërtimi i gjuhës shqipe dhe lufta kundër korrupsionit. Në të kundërtën, më mirë mos t’ia fillojnë.
Veç më duket se ASH-ja paska me bë “gjithçka për gjuhën shqipe”. Kjo më ngjan në ato dyqanet “1 € gjithçka”, që pastaj shndërrohet në “1 € shumëçka”. Alo Taravari!”, ka shkruar Ibrahimi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ