Ibrahimi i përgjigjet Selës: O je me BDI-në e me Soravinë o je kundër BDI-së e me opozitën e bashkuar!

ina-online
ina-online

3 Shtator, 2023

Sekretari i Përgjithshëm i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi, nëpërmjet rrjeteve sociale i është përgjigjur akuzave të ish-kreut të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në drejtim të Alternativës mbrëmjen e djeshme në Gostivar.

Ibrahimi i ka kujtuar Selës historinë e përbashkët kur ata ishin në koalicionin opozitar duke i kalkuluar të gjithë numrat e përbashkët dhe në fund i ka bërë apel që të qëndrojë ose me BDI-në ose me opozitën e bashkuar.

Shkrimi i plotë i Sekretarit të Përgjithshëm të Alternativës, Zeqirija Ibrahimi:

I dëgjova disa nga fjalimet e drejtuesve të ASH-së në Gostivar dhe u binda edhe njëherë se ata e kanë nda mendjen seriozisht të shkojnë në zgjedhje bashkë me BDI-në. Nejse, zgjedhja e tyre, mendja e tyre. Veç u dëshirojmë suksese!

Por, nëse dikush dikujt i ka dhënë në shumë seç ka merituar gjatë koalicionit tonë më 2020 e 2021, për këtë z. Sela i ka dy mundësi verifikimi:

1. Në listën e përbashkët ASH-AAA për këshilltarë, në zgjedhjet lokale më 2021, ai i mori dy këshilltarë, ndërsa në zgjedhjet e vitit 2022 për këshilltarë në Tetovë, kur doli vetë si ASH, nuk mori asnjë. Matematikë e thjeshtë besoj.

2. Nëse ai mendon se ka merituar më shumë se 8 deputetë më 2020, ta shohim a mund t’i marrë edhe në listat me BDI-në, në zgjedhje e ardhshme, 8 deputetë. Nëse i merr tetë, është Skënderbe me të vërtetë.

Vija e Teodosit po shfaqet – në zgjedhjet e ardhshme o je me BDI-në e me Soravinë o je kundër BDI-së e me opozitën e bashkuar.

Kaq e thjeshtë është kjo!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

064b94d4-8473-4ab5-a707-d9b312fc9ae2

Opozita shqiptare: Të gjithë njerëzit e Artan Grubit të përzier në biznesin e kazinove

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

INFO

NA NDIQ