Ibrahimi: Taravari e quajti “psikopat” e Ziadin Sela i tha “vrasës”- sot janë bashkë me Ali Ahmetin

INA
INA

29/05/2023

Sekretari për marrëdhënie me publikun i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi në Klan Debat theksoi se i kanë tejkaluar hatërmbetjet mes ish bashkëpartiakët e tij nga Lëvizja Besa dhe se të dyja palët e kanë kuptuar se ajo periudhë nuk ka qenë diçka e mirë.

Hatërmbetjet mes tyre, sipas Ibrahimit, kanë qenë më tepër në rrafsh emocional, porse nuk i kanë rënduar njëri tjetrit me ofendime të rënda.

Ai përmendi krerët e Aleancës për Shqiptarët, të cilët, sipas tij, e kanë quajtur liderin e BDI-së “psikopat” dhe “vrasës”, ndërsa sot janë partnerë, përcjell Klan Macedonia.

“Më duhet ta them, opinioni e di shumë mirë se ne përkundër se kishim shumë hatërmbetje në atë kohë, kemi qenë shumë të kujdesshëm për kualifikimet. Fjala bie, askush nga ne nuk i ka thënë tjetrit se është për spital psikiatrik sikurse Arben Taravari i tha Ali Ahmetit dhe sot janë bashkë në qeveri. Ose askush nga ne nuk i tha se je vrasës i imi sikur Ziadin Sela që i tha Ali Ahmetit e sot janë bashkë…”, tha mes tjerash Zeqirija Ibrahimi./KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ