Ibrahimi: Prej sot s’janë ministra, por mburremi për punën që kanë bërë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2023

Zeqirija Ibrahimi nga Alternativa ka nxjerr një postim pas shkarkimit të ministrave të partisë së tij.

“Prej sot nuk janë më ministra, por vazhdojnë të mbeten njerëz të mirë dhe, mbi të gjitha, njerëzorë. Ne mburremi me punën që e kanë bërë, tashmë ish, ministrat tanë: Bekim Sali, Admirim Haliti dhe Xhemail Çupi. Specilizimet e shumëpritura në UT, furnizimi i paimagjinueshëm i Klinikës së Tetovës, rritja e shërbimeve digjitale si kurrë më parë në historinë e vendit dhe rritja e përqindjes së të punësuarve shqiptarë në sektorin publik, si dhe organizimi i diasporës, që është ndjerë për herë të parë, janë shenja që nuk i fshin dot askush.

Ju faleminderit të dashur e të nderuar! Vazhdojmë të shërbejmë me dinjitet dhe krenari! Faqebardhë. GjithmonëkaAlternativë”, ka shkruar Ibrahimi.(INA)

 

https://www.facebook.com/zeqirija.ibrahimi/posts/10160909388058324

 

 

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ