Ibrahimi pyet Artan Grubin: A po ta jep Amerika vizën?

ina-online
ina-online

20/02/2024

Sekretari i Përgjithshëm i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi, ka pyetur publikisht Ministrin Artan Grubi rreth informacioneve se kërkesa e tij për vizë është refuzuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ibrahimi theksoi se ata që e akuzojnë opozitën se gjoja nuk është rreshtuar me Perëndimin, i kanë dyert e mbyllura nga ShBA-ja.

“Mua më duhet ta pyes edhe një here Artan Grubin, a ka vizë amerikane apo s’ka?! E nëse ka, është mirë ta publikojë, ndërsa nëse nuk ka, për çfarë dyshojmë ne, është mirë të japë shpjegim se për çfarë arsye nuk ka, cila është arsyeja e sigurisë që e ka ndaluar të ketë vizë amerikane?”, pyeti Ibrahimi.

Prej kohësh në opinion po qarkullojnë informacione se ish-zv/kryeministrit të parë, tani Ministër i Sistemit Politik Artan Grubi, i është refuzuar viza për udhëtim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

ziadin sela

“Jo 61, por 50, 48 e më pak deputetë mund të marrë VMRO-ja”, thotë Sela

taravarilikove

Taravari: Do t’ia rikthejmë namin e dikurshëm Kumanovës dhe Likovës

Ali Ahmeti fronti

“Jo Kina, jo Korea” – Ali Ahmeti: Nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

IMG_1212

Fatmir Dehari nga Kërçova: Rini, ju jeni mrekullia dhe motivi për të vazhduar para

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

INFO

NA NDIQ