Ibrahimovic befason me deklaratën: Jam i gatshëm të luaj kundër Newcastle

Picture of INA
INA

20/09/2023

Zlatan Ibrahimoviq vizitoi seancën e fundit stërvitore të Milanit para ndeshjes së tyre në Ligën e Kampionëve kundër Newcastle Unitedit dhe u deklarua gati për të luajtur. Pasi mori pjesë…

Zlatan Ibrahimoviq vizitoi seancën e fundit stërvitore të Milanit para ndeshjes së tyre në Ligën e Kampionëve kundër Newcastle Unitedit dhe u deklarua gati për të luajtur.

Pasi mori pjesë në seancën stërvitore të klubit, ku u pa duke biseduar me trajnerin Stefano Piolin, Ibrahimoviq iu drejtua tifozëve të Milanit në Instagram dhe me shaka tha se është gati të rikthehet për kuqezinjtë.

Ai tha: “Erdha këtu në Milanello dhe menjëherë i thashë trajnerit se jam gati të luaj, por emri im nuk ishte në listë. Edhe pse ndihem mirë dhe në formë. Mënjanë shakatë, vazhdoni të mbështesni Milanin, gjithçka do të bëhet mirë, shihemi në San Siro”.

Sulmuesi veteran njoftoi pensionimin e tij nga futbolli profesionist në qershor 2023 pas ndeshjes së fundit të sezonit të Milanit para një San Siro të mbushur plot.

TË FUNDIT
21 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
21 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
21 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
2 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
2 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

21 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
21 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
21 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ