Ibrahimovic i pamëshirshëm, godet yjet që shkuan në Arabinë Saudite: Kisha edhe unë mundësi

ina-online
ina-online

07/10/2023

Superliga e Arabisë në futboll është bërë një destinacion shumë i lakmueshëm për yjet e futbollit që kanë lënë gjurmë në skuadrat më të mëdha evropiane.

Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, N’Golo Kante, Sadio Mane, Roberto Firmino e shumë yje të tjerë kanë zgjedhur të transferohen në Arabi ku kanë fituar edhe kontrata të majme.

Legjenda suedeze, Zlatan Ibrahimovic nuk është përmbajtur në kritika ndaj yjeve që kanë zgjedhur Arabinë në një intervistë me Piers Morgan.

Ish-reprezentuesi suedez tha se ka pasur edhe vet oferta nga Kina dhe Arabia, por i ka refuzuar ato.

“Kam pasur një ofertë edhe nga Kina. Kisha një ofertë edhe nga Arabia Saudite, por situata është, çfarë doni? Çfarë objektivash keni?”, tha Ibrahimovic.

“Unë thashë përpara se të fillonim, pasi disa lojtarë duhet të përfundojnë karrierën e tyre në skenën e madhe sepse kjo është fundi i lartë i karrierës suaj. Ju duhet të mbani mend për talentin tuaj, jo për atë që keni fituar”, vazhdoi tutje Ibra.

Krejt në fund Ibrahimovic tha se nuk mund të shkosh në një nivel më të ulët dhe ta përfundosh karrierën.

“Sepse nëse do të kujtoheshe në mënyrë të kundërt, ajo për të cilën po stërvitemi çdo ditë, ajo për të cilën po njihemi, është talenti ynë dhe për këtë dëshironi të mbani mend”.

“Kështu që unë mendoj se disa lojtarë që arrijnë një nivel të caktuar, ata duhet të ndalojnë në një fazë të caktuar, dhe kjo është faza e madhe”.

“Nuk mund të shkosh në një fazë më të ulët dhe ta përfundosh karrierën në një mënyrë tjetër. Por disa lojtarë kishin nevojë për situatat ku mund të fitonin shumë para sepse ata nuk fituan mjaftueshëm”, tha Ibra. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

arsenal

Arsenali me fitore dramatike

Sylvinjo silvinjo

Alarmon Shakohoxha: Shqipëria ende s’e ka vazhduar kontratën me Sylvinhon, ai është i tundur nga ofertat tjera

Screenshot_2023-12-05-18-54-11-222_com.facebook.katana-edit

Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje për kampionatin evropian

INFO

NA NDIQ