Ibrahimovic në histori, bëhet lojtari më i vjetër që ka shënuar gol në Serie A

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/03/2023

Zlatan Ibrahimovic hyri në histori si lojtari më i vjetër që ka shënuar ndonjëherë në Serie A.

Të shtunën mbrëma, Milani pësoi humbje 3:1 në udhëtim kundër Udineses, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 27-të, shkruan Gazeta Express.

Golin e vetëm për kampionin në fuqi italian e shënoi Ibrahimovic nga penalltia, në minutën e tretë shtesë të pjesës së parë.

Reprezentuesi suedez me 41 vjet e 166 ditë u bë lojtari më i vjetër që shënon në elitën e futbollit italian.

Ai theu rekordin e vendosur nga një ish-futbollist i Milanit, Alessandro Costacurta.

TË FUNDIT
4 orë
Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1
4 orë
Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë
9 orë
Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur
9 orë
Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”
10 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve

ME TE LEXUARA

18 orë
Hoxha për Seferin, vetëm një ndryshim te Shqipëria kundër Kroacisë! Ja gjendja e Asanit
9 orë
Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur
18 orë
Mediumit serb i pengojnë flamujt “UÇK” në stadium, fajëson UEFA-n
4 orë
Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë
18 orë
Kuqezinjët nisen për në Hamburg, para përballjes me Kroacinë
4 orë
Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1
18 orë
Shakohoxha: Tifozët serbë kanë sjellje kafshërore! Janë të dënuar
18 orë
Mbappe me kërkesë interesante për fansat, pasi theu hundët

LEXO MË SHUMË

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

kombetarja turke turqia

Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë

kombetarja shqiptare shqiperia

Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”

Screenshot_2024-06-18-17-52-14-908_com.android.chrome-edit

Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve

Screenshot_2024-06-18-17-39-00-263_com.facebook.katana-edit

Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho para sfidës me Kroacinë: Do të jetë vendimtarja!

Screenshot_2024-06-18-15-02-46-944_com.facebook.katana-edit

Nesër vuloset fati i Shqipërisë, priten 3 ndryshime kundër Kroacisë. ”Penalizohet” Hysaj

tifozet-1

Ndeshja Kroaci-Shqipëri/ Tifozët Kuq e Zi bëjnë njoftimin e rëndësishëm

INFO

NA NDIQ