Ideatorja nga Shkupi që ka krijuar shaminë dhe shallin me flamurin e Kosovës

ina-online
ina-online

14/02/2024

“Qëllimi i prodhimit të këtyre shallave dhe shamijave ka qenë që të sjellim diçka të re simbolike, ekskluzivisht për gratë shqiptare, për Ditën e Pavarësisë së Kosovës”.- thotë Zubejda Murtezi Fazliu nga Shkupi

Gruaja është gjysma e shoqërisë që përfaqëson vlerat dhe ruan me dinjitet; kulturën dhe traditat kombëtare. Andaj, dedikimi i nje shalli për te, është nderë dhe privilegj për ne. Respekti ndaj simboleve kombëtare dhe mishërimi i tyre me dimenzionin fetar, reflekton paqe, tolerancë dhe dashuri të ndërsjelltë, pavarësisht dallimeve mes nesh; që na bashkon një komb dhe gjuhë- veçoi ideatorja e shalleve me simbolin e flamurit të Kosovës./Lideri.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

memli

Pasuria e Memli Krasniqit, ai posedon numër të madh të kriptovalutave

rron gjinovci

Rron Gjinovci: Tash “gazetarët” i nxjerrin flokët e veta me këtë deklaratë të Albinit!

Albin Kurti

Cila është pasuria e kryeministrit Kurti, publikohen të dhënat

kurti mediat

Ushtrimet serbe në kufi, Kurti: Serbia paraqet kërcenim për Kosovën

Policia-e-Kosoves-800x445

Lirohet zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Jankoviq i arrestuar nga Serbia

policia serbe vrasje serbi

Policia serbe arreston një kosovar me pretendimet se ka kryer krime lufte

Kurti

​Kurti: Vuçiq është kryemafioz i shtetit që u trimërua nga mungesa e sanksioneve

Jorn-Rohde

Rohde, Serbisë: Shtensionoje situatën, menjëherë!

INFO

NA NDIQ