Ideja e Taravarit për bashkim me opozitën po merr përkrahje nga anëtarët e kuvendit të ASH-së!?

ina-online
ina-online

04/02/2024

Bburime partiake brenda Aleancës për Shqiptarët bëjné të ditur për portalin Pressonline se në vijmë është procesi i mbledhjes së nënshkrimeve nga anëtarët e Kuvendit Qendror të ASH-së në mbështetje të Arben Taravarit.

Siç mëson PRESSonline.al, vetëm mbrëmë janë mbledhur mbi 80 nënshkrime nga anëtarët e Kuvendit Qendror të ASH-së në mbështetje të Taravarit, ndërsa procesi vijon. Kuvendi Qendror i ASH-se numëron 135 anëtare përfshirë edhe kryetarin e KQ – Ziadin Sela.

Me mbledhjen e nënshkrimeve synohet ti jep mbështetje propozimit të kryetarit Arben Taravari – për bashkim me opozitën shqiptare.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ