Identifikohet mërgimtari nga Gjermania, që u mbyt në ujërat e liqenit të Dojranit

Picture of ina-online
ina-online

14/08/2023

MPB njofton se pasditen e djeshme është arritur nxjerrja e trupit të pajetë të personit që u mbyt në ujërat e liqenit të Dojranit, përcjell TV21.

Nga MPB thonë se bëhet fjalë për një 42-vjeçar nga Shtipi, me vendbanim të përkohshëm në Gjermani.

“Më 13.08.2023 në SPB-Strumicë është raportuar se rreth orës 11.30 në Dojran, një person me varkë me pedale hyri në ujërat e Liqenit të Dojranit, e më pas u përmbys. Zyrtarët e policisë nga SPB-Strumicë shkuan në vendin e aksidentit, dhe konstatuan se bëhej fjalë për I.Z. (42), që ishte nga Shtipi, me vendbanim të përkohshëm në Gjermani. Anëtarët e ekipit të zhytjeje nga njësiti “Tigër” pranë Ministrisë së Brendshme arritën në vendin e aksidentit dhe pas aktiviteteve të tyre të ndërmarra në orën 19.12 pasdite u gjet dhe u nxor nga ujërat e liqenit. Vdekja është konstatuar nga një mjek i urgjencës mjekësore dhe me urdhër të prokurorit publik, trupi do të dorëzohet për autopsi”, thonë mes tjerash nga MPB.

TË FUNDIT
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
4 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
6 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

16 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
12 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
16 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla
9 orë
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës
16 orë
Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë
8 orë
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
15 orë
Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

INFO

NA NDIQ