Idrizovë, prindërit dhe nxënësit shqiptarë dalin në protestë

Picture of ina-online
ina-online

18/09/2023

Prindërit dhe fëmijët e Idrizovës nga e marta do të nisin protesta të vazhdueshme përmes të cilave do të kërkojnë hapjen e paraleles shqipe për klasën e gjashtë në shkollën fillore “Njegosh” në Jurumleri të Komunës Gazi Babë në Shkup, përcjell Alsat.

Këshilli i Prindërve tha se nuk heq dorë nga zgjidhja e problemit pavarësisht humbjeve që do të pësojnë nxënësit. Prindërit kujtojnë institucionet përkatëse se zgjidhja është e patjetërsueshme sikurse u veprua me rastin në Vizbeg, Veles dhe Bllacë.

Zgjidhja për çdo herë, përgjithmonë është hapja e paraleles shqipe në Njegosh. Mund të na bëjnë edhe neve zgjidhje, madje zgjidhja jonë është më e lehtë se të tjerat. S’kërkojmë shkollë, s’kërkojmë shpenzim, s’kërkojmë para për objekte por kërkojmë që në atë shkollë, të cilën e kemi 1.5 kilometër, ku ka vend jo 100 % por një milion për qind sepse shkolla fillore “Njegosh” është e mbyllur në ndërrimin e dytë dhe pas orës 12 e 30 nuk funksionon”, tha për Alsat Rizvan Seferi nga Këshilli i Prindërve.

TË FUNDIT
4 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
6 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
7 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
9 minuta
Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi
2 orë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

ME TE LEXUARA

18 orë
Mickoski: Ambasadorët evropian nuk duhet të zemërohen për miqësinë me Orbanin
1 ditë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
4 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
1 ditë
Çavkov del nga burgu
7 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

LEXO MË SHUMË

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

INFO

NA NDIQ