Igli Tare te kampionët e Italisë, SuperSport zbulon detajet

ina-online
ina-online

09/03/2024

Igli Tare gati të rikthehet në Serie A. Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare, i dha fund në verë aventurës 15-vjeçare si drejtor sportiv i Lazios.

SuperSport mëson se 50-vjeçari shqiptar po bisedon prej ditësh me Napolin, për të marrë të njëjtën detyrë. Por tashmë te kampionët në fuqi të Italisë.

Negociatat mes Tares dhe presidentit Aurelio De Laurentiis po shkojnë mbarë dhe brenda 10 ditëve të ardhshme pritet zyrtarizimi i marrëveshjes.

Me Napolin që do të shndërrohet në klubin e dytë të Tares si drejtor sportiv, pas eksperiencës së gjatë dhe të suksesshme në kryeqytet. Në 2018 ai u shpall më i miri në Serie A në rolin e tij.

Tare do të marrë te Napoli postin e lënë bosh nga Cristiano Giuntoli, i cili kaloi te Juventusi pas fitimit të titullit sezonin e kaluar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

INFO

NA NDIQ