Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Picture of ina-online
ina-online

21/06/2024

Këshilli i Komunës së Sarajit në mbledhjen e sotshme, me propozim të komisionit kandidues si kandidat i vetëm, me 17 vota pro dhe 1 përmbajtur, zgjodhi z.Ilas Veseli si Ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit, i cili paraprakisht ka kryer funkcionin e zëvendësit të kryetarit.

“Veselit i urojmë shëndet dhe suksese gjatë kryerjes së obligimeve për projektet që janë në vijim e sipër me qëllim të funkcionimit të pandërprerë të komunës dhe shërbimeve efikase ndaj qytetarëve”, ka njoftuar Blerim Bexheti në faqen e tij zyrtare në Facebook.

TË FUNDIT
10 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
13 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
14 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
16 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
16 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

ME TE LEXUARA

16 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
16 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
16 orë
BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari
16 orë
26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

LEXO MË SHUMË

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

63cca913-aa66-4fdf-a82b-8dc41175a33c

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

zjarr sllupçan

26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Fronti evropian ali ahmeti

BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari

foshnje bebe

Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

INFO

NA NDIQ