Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INA
INA

27/02/2024

Kampioni në fuqi i Kosovës në futboll, Ballkani i ka dhënë fund të gjitha dilemave sa i përket të ardhmes së trajnerit Ilir Daja.

Ekipi nga Suhareka, të hënën ka njoftuar se ka vazhduar bashkëpunimin me trajnerin Daja, i cili është në krye të Ballkanit prej janarit të vitit 2022.

Me rinovimin e kontratës, Daja do të jetë trajner i Ballkanit deri në verën e vitit 2026. Në njoftimin e Ballkanit, thuhet ndër të tjera se Daja do të vazhdoj të shkruaj historinë me këtë skuadër, me të cilën fitoi dy tituj kampioni të Kosovës dhe një Superkupë.

“Zonja dhe zotrinjë, tifozë të kampionit të Kosovës, me kënaqësinë më të madhe ju njoftojmë se me maestron e fushës së blertë, me profesorin e nderuar, Ilir Daja, kemi vazhduar deri në vitin 2026. Bashkë kemi nisur t’u shkruajmë faqet e historisë së futbollit tonë, bashkë do t’i vazhdojmë!”, ka shkruar ndër të tjera Ballkani.

Po ashtu, nën drejtimin e Dajës, Ballkani dy herë u paraqit edhe në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Aktualisht, Ballkani është lider në Superligën e Kosovës me 45 pikë të tubuara pas 22 ndeshjeve të luajtura.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ