Vajza nga Kosova falënderon mjekun nga Kumanova: Sot ju ktheva normalitetit, falënderuese Zotit dhe gjatë gjithë jetës Dr. Ilir Hasanit!

Picture of ina-online
ina-online

22/08/2023

Ganimete Aliu, një vajzë e re nga Obiliqi i Kosovës, ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Për të tejkaluar problemet ajo i është drejtuar Spitalit Klinik në Shkup, respektivisht ortopedit me përmasa ndërkombëtare, Ilir Hasani, transmeton Lideri.mk.

Rezultatet nuk kanë munguar dhe Ganimetja para dy ditëve i është kthyer jetës së plotë normale. Për këtë ajo ka falënderuar fillimisht Zotin, por edhe dr. Ilir Hasanin, i cili falë profesionalizmit të treguar, ka arritur ta shërojë vajzën nga Obiliqi.

“Falë Zotit dhe Dr.Ilir Hasani,sot ju ktheva normalitetit, falënderuese gjatë gjithë jetës Dr.Ilir Hasanii!”, ka shkruar Ganimete Aliu në rrjetet sociale.

Dr. Ilir Hasani është shqiptari i parë në Maqedoni Doktor i Shkencave në traumatologji, një kuadër me karierë të pasur profesionale dhe intelektuale, gjë që e ka bërë të jetë ndër kuadrot më kë kërkuar në Maqedoni, por edhe në rajon.

Ai lindi në Kumanovë në viti 1977, në një familje mjekësh dhe me traditë intelektuale . Shkollën fillore dhe të mesme i kreu në vendlindje, ndërsa Fakultetin e Mjekësisë e kreu ne Universitetin “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup, ku diplomoi në vitin 2001.

TË FUNDIT
9 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
9 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
11 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
11 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
11 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

ME TE LEXUARA

16 orë
Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë
9 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
22 orë
Aksident i rëndë në Serbi, humb jetën një grua nga Maqedonia e Veriut, familja po kthehej nga Sllovenia
15 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
21 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

IMG_4532

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

INFO

NA NDIQ