Ilir Meta: Shqiptarët do të jenë garancia për rrugën euroatlantike të Maqedonisë së Veriut

Picture of ina-online
ina-online

17/05/2024

Kryetari i partisë së Lirisë, Ilir Meta në një intervistë në “Specialen e Ditës”, në TV Shenja, duke folur për aktualiteti politik në Maqedoninë e Veriut, tha se shqiptarët do të jenë garancia për rrugën euroatlantike Maqedonisë së Veriut që tashmë është anëtare e NATO-s.

“Nuk dua të hy në këto çështje të brendshme të Maqedonisë. Jam i bindur në çdo rast se shqiptarët do të jenë garancia për rrugën euroatlantike të Maqedonisë që tashmë është anëtare e NATO-s dhe besoj shumë se lidershipi i ri ka të gjitha kapacitetet për ta përshpejtuar rrugën evropiane”, deklaroi Meta.

TË FUNDIT
27 minuta
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
39 minuta
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
1 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
2 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
2 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

19 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
1 ditë
Ja si do të duket përbërja e re e Qeverisë
5 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla
1 ditë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
19 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ