Ilire Dauti: Ja kush po e mban të bllokuar për një vit e gjysëm ligjin e ASH-së për lojrat e fatit

ina-online
ina-online

11/10/2023

Deputetja nga radhët e Aleancës për Shqiptarët , Ilire Dauti në intervistën për Alsat ka komentuar bllokadat aktive nga opozita maqedonase dhe partitë shqiptare.

Dauti ka potencuar se ligji për lojrat e fatit është sjellë në shkurt të vitit 2023,ku në listën e votimeve mund të shihen se po të njetët deputetë shqiptarë që sot bëjnë bllokada, kanë votuar këtë propozim kur është futur si pikë e rendit të ditës.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

Kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të ketë kandidatin e saj për President

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI po mundohet ta kthejë Gruevskin në Shkup

default

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

lsdm

LSDM: Mitreski kryetari i Kuvendit, Zeçeviq shef i shtabi zgjedhor

komisija-za-obrazovanie

Vazhdon debati i amandamenteve për propozim-buxhetin për vitin 2024

INFO

NA NDIQ