Ilire Dauti: Kazinot, jashtë vendbanimeve (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Deputetët e Aleancës për Shqiptarët, Ilire Dauti dhe Adnan Neziri po marrin pjesë në protestën e sotme kundër kazinove që po zhvillohet në Tetovë, shkruan gazeta LAJM. Deputetja Ilire Dauti, tha se ASH-ja është kundër funksionimit të kazionove në brendësi të qyteteve dhe kërkon që ato të zhvendosen jashtë vendbanimeve.

“Vazhdojmë të jemi kundër të gjitha dukurive dhe fenomenve devijante që ndikojnë negativisht në shoqëri, prandaj sot kemi dal edhe fizikisht në mbështetje të kësaj proteste që para dy ditëve e mbështetëm edhe zyrtarisht. Jemi kundër hapjes së kazinove në çdo cep, në çdo rrugë të qytetit të Tetovës dhe gjithandej. Siç e dimë në kuvend kemi propozim/ligjin tek i cili ne do të intervenojmë me amendamente konkrete dhe do ta ritheksojmë qendrimin tonë lidhur vendndodhjen e kazinove që detyrimisht duhet të jenë jashtë vendbanimeve”, tha për gazetën LAJM, deputetja e ASH-së, Ilire Dauti.

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

8 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
17 orë
Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit
13 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
8 orë
ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë
17 orë
Kuvendi do të mbajë seancën e pestë
12 orë
“Sjellja e BDI-së ka ndikuar keq në rejtingun e LSDM-së” – thotë Petrovska dhe kërkon ribrendim të LSDM-së
8 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
17 orë
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në vendin tonë dhe më gjerë

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ