Imami Dauti ka dy fjalë për mëgimtarët: Jeni model i dashurisë ndaj familjes dhe sakrifikoni gjithçka për ne

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2023

Imami nga Tetova Omer Dauti në një postim në rrjetet sociale ka folur rreth rrugëtimit të vështirë që kalojnë mërgimtarët për të ardhur né vendlindje.

Dauti ka thénë se mërgimtarët sakrifikojnë dhe vetën e tyre s’bashku me fëmijët me dëshirën e vetme për ta vizitu vendlindjën

Shton se ata, janë model i dashurisë ndaj familjes.

Ja postimi i tij:

Duke parë pritjet mbi 6 deri në 11 orë që po ndodhin këto ditë, nëpër kufij…

Një #Falënderim i vecantë shkon për t’gjithë #Gurbetqarët, të cilët nuk kursejnë asgjë nga vetja, ku njëherit sakrifikojnë dhe vetën e tyre s’bashku me fëmijët, duke udhëtuar me orë të tëra, me pritje e malltretime nga kolonat e gjata dhe pavarësisht kushteve atmosferike (shi, borë, mjegull…), që mund t’jenë dhe si shkak rreziku për jetën, ngaqë po ndodhin aksidente pothujase cdo ditë dhe krejt kjo “sakrificë”, bëhet nga dëshira për ta vizitu vendlindjën dhe për t’u cmallë me familjarët, miqtë e me ma t’dashurit e tyre.

“JENI MODEL I DASHURISË PËR FAMILJËN DHE I INVESTIMIT PËR VENDIN TUAJ”.

#Gurbetqarë, Zoti ju ruajttë kudo që jeni dhe ju shpërtbleftë për mundin që bëni.!

TË FUNDIT
7 orë
Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet
1 ditë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
1 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
2 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
2 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

ME TE LEXUARA

2 ditë
Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!
2 ditë
Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj
2 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”
2 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
1 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
1 ditë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

LEXO MË SHUMË

muharrem saliu de biasi

Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

pasaport-zvicerane

Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

gjermania-780x470

Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

policia gjermane gjermani

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

shkolla-nxenes-klasa

Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

muharrem salihu

Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

muharrem saliu

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

kombetarja

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

INFO

NA NDIQ