Imerlije Saliu, deputetja e parë me mbulesë në Kuvendin e RMV-së

Picture of INA
INA

23/05/2024

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut për herë të parë do të ketë një grua me mbulesë. Pas rivotimit në zonën e 6 zgjedhore, Imrlie Saliu nga Alternativa, pjesë e koalicionit VLEN, e cila ishte e teta në renditjen, ka fituar të drejtën për të qenë deputete në përbërjen e ardhshme parlamentare.

TË FUNDIT
13 minuta
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
16 minuta
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 orë
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
2 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

ME TE LEXUARA

10 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
6 orë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
1 ditë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
16 minuta
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
10 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
6 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
1 ditë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

LEXO MË SHUMË

xhaferi mickovski]

Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën

448950491_1036715154484673_7586924692570773989_n

Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

INFO

NA NDIQ