Incident i armatosur në Kodrën e Diellit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovës njoftojnë se gjatë ditës së djeshme ka pasur të shtëna me armë zjarri në Kodrën e Diellit, përcjell TV21. Sipas SPB-Tetovë, fatmirësisht nuk ka të plagosur nga incidenti.

“Njëzet e nëntë vjeçari I.Sh. nga Kopanica e Shkupit, dje (9-janar) në ora 21:25 ka raportuar se njëzet minuta më herët në Kodrën e Diellit, ku ka qenë me vëllanë e tij H.Sh. dhe dy shokët e tyre, pas një mosmarrëveshjeje të shkurtër verbale, F.Z. (27) nga i njëjti fshat ka nxjerrë armën e zjarrit dhe ka shtënë në drejtim të H.S., por nuk e ka goditur dhe më pas është larguar nga vendi. Sipas denoncimit,
dy vëllezërit prej kohësh kishin një marrëdhënie të prishur me personin F.Z. Po merren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit”, njoftojnë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

IMG_1415

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

INFO

NA NDIQ