Tre të vrarë dhe një i plagosur në Horgosh në zonën kufitare Serbi-Hungari

Picture of ina-online
ina-online

27/10/2023

Tre emigrantë janë të vrarë në përleshjen e mëngjesit midis dy grupeve në një objekt të boshatisur të një ish-kombinati bujqësor në afërsi të vendbanimit Horgosh që shtrihet në zonën kufitare Serbi-Hungari, transmeton INA lajmin e fundit të medias serbe N1.

Në këtë përleshje, edhe një emigrantë tjetër ka mbetur i plagosur. Policia serbe ka ndërmarrë masat në terren dhe se pritet të jepen hollësi për incidentin. (INA)

TË FUNDIT
39 minuta
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes
40 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
1 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
3 orë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën
3 orë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
6 orë
Kuvendi sot pritet ti zgjedhë zëvendësministrat
1 ditë
Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit
5 orë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
1 ditë
Ulen çmimet e derivateve të naftës
5 orë
Serwer: Harrisit mund t’i duket Kosova si Tajvani e Ukraina

LEXO MË SHUMË

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

Kamala Harris

Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

qeveria-serbe-vucic

Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

Bilall Kasami

Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet

daniel server

Serwer: Harrisit mund t’i duket Kosova si Tajvani e Ukraina

ejup maqedonci

Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Kuvendi sot pritet ti zgjedhë zëvendësministrat

INFO

NA NDIQ