Incident në Kuvend: Deputetët e “Levicës” sulmojnë Zv/Kryetarin e Parlamentit!

Picture of INA
INA

20/11/2023

Incident në Parlament. Seanca është ndërprerë pasi dy deputetët e “Levicës”, Apasievi dhe Krrmovi kanë thyer kompjuterin e Zv/Kryetarit të Kuvendit, Goran Misovskit dhe kanë gjuajtur me letra në drejtim të tij. Incidenti ndodhi pasi 87 deputetë nuk pranuan kërkesën e Levicës që nga rendi I ditës të tërhiqet debate për Rregulloren e Kuvendit. Seancën e ka ndërprerë Kryeparlamentari Talat Xhaferi./KlanMacedonia

TË FUNDIT
30 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
32 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
2 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
2 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
2 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

ME TE LEXUARA

1 ditë
E TMERRSHME! Arsimtari rrahu nxënësin në një shkollë të Bogovinës! Publikohet momenti i dhunës
6 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
1 ditë
Në ditët e fundit të Qeverisë aktuale, Lloga propozon ligj për Këshillin Gjyqësor
30 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
18 orë
Taravari: Ja si e njoh Ziadin Selën

LEXO MË SHUMË

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

banka-popullore

Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%

INFO

NA NDIQ