Incidenti në Haraçinë, çelet komuna, heshtje, asgjë ende nuk u zbardh

Picture of ina-online
ina-online

05/04/2024

Komuna e Haraçinës pas incidentit të sulmit të armatosur ndaj kryetarit të komunës, Ridvan Ibrahimi dje ka rifilluar punën, raporton gazetarja e Alsat, Ajnur Bafqari.

Komuna ishte mbyllur për dy ditë për shkaqe sigurie dhe se ajo ende vijon të jetë nën masa të forta policore.

Organet e rendit nuk kanë dhënë asnjë detaj lidhur me hetimet dhe sulmin me armë kallashnikovë në drejtim të kryetarit Ridvan Ibrahimi, ku mbetën të plagosur dy bashkëpunëtorë të tij.

Derisa MPB doli me njoftim se ka kapur dy persona të dyshuar, një ditë më pas ministri teknik i punëve të brendshme theksoi se një ditë më parë ishin arrestuar dy persona që dyshohej se kanë lidhje me ngjarjet në Haraçinë, por në ndërkohë u konstatua se njëri prej tyre nuk kishte lidhje me rastin, duke mos precizuar nëse personi tjetër ishte ose jo i përfshirë.

TË FUNDIT
2 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
2 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
6 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
8 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
8 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

8 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
15 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
6 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
15 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
2 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
14 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ