Inida Gjata: Nuk doja të ikja, por në Shqipëri më mbyllën dyert (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

09/10/2023

Inida Gjata e njohur si Zhaku, ka vite që jeton në Gjermani, ku ka ndërtuar edhe familjen e saj.

Por ajo është shumë aktive në rrjetet sociale sidomos për zhvillimet e këtyre kohëve në Shqipëri e në Kosovë. Ajo i bën thirrje të gjithë shqiptarëve të pakënaqur që të mos ikin në vende të tjera por të zgjedhin Kosovën për një jetë më të mirë.

E ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians” në Euroneës Albania, ajo foli rreth kësaj teme duke shtuar se arsyeja se pse iku nga Shqipëria, ishte sepse vendi ynë nuk ia krijoi mundësitë që të qëndronte.

Mes të tjerash ajo nënvizoi se nuk donte të ikte por që nuk kishte asnjë derë të hapur për të vazhduar karrierën e saj.

“Që në vitin 2000 kam marrë pjesë në aktivitetet kulturore. Unë ika nga Shqipëria jo se doja të ikja, ika se mua mi mbyllën të gjitha dyert. Kishte dy vjet që e mbaja burrin gjerman në Shqipëri, dhe ai mund të rrinte më shumë sepse ai është shmë i lumtur këtu. Por për fat të keq mua nuk mu krijuan mundësitë të vazhdoja jetën në Shqipëri dhe pastaj ika”-tha ajo./Euronews.al

TË FUNDIT
6 orë
Shkarkohen mjekët e Onkologjisë në Tiranë që transferuan pacientët në një klinikë private
12 orë
Gjermania nis planet për “dëbimin” e azilkërkuesve në shtete të botës së tretë
13 orë
Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private
15 orë
Emigracioni në vitin 2023 arrin nivelin rekord në Zvicër
1 ditë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
15 orë
Emigracioni në vitin 2023 arrin nivelin rekord në Zvicër
13 orë
Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private
12 orë
Gjermania nis planet për “dëbimin” e azilkërkuesve në shtete të botës së tretë
6 orë
Shkarkohen mjekët e Onkologjisë në Tiranë që transferuan pacientët në një klinikë private

LEXO MË SHUMË

spitali shqiperi onkologji

Shkarkohen mjekët e Onkologjisë në Tiranë që transferuan pacientët në një klinikë private

gjermania-780x470

Gjermania nis planet për “dëbimin” e azilkërkuesve në shtete të botës së tretë

spitali shqiperi onkologji

Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private

zvicra

Emigracioni në vitin 2023 arrin nivelin rekord në Zvicër

Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese

Agim Doci

Pësoi hemorragji celebrale në tru, ndërron jetë poeti i njohur shqiptar Agim Doçi

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

dua-lipa

Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin

izer aliu

FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

INFO

NA NDIQ