Inspektoriati komunal i Tetovës gjobit qytetarët që hudhin mbetjet inerte

Picture of ina-online
ina-online

31/05/2024

Inspektorati i komunës së Tetovës ditëve të fundit ka shtuar kontrollet në terren sidomos në disa lokacione ku qytetarët e papërgjegjshëm hedhin mbeturinat inerte në vende publike dhe afër kontejnerëve.

“Madje ka raste kur mbeturinat inerte i sjellin edhe nga fshatrat tjerë dhe për këtë inspektorati ka ndërmarrë masa konkrete. Hudhja e mbeturinave inerte afër kontejnerëve jo vetëm që e ndot ambientin, por edhe e pengon punën e kompanisë e cila nuk mund të bartë as mbeturinat normale. Inspektorati komunal i Komunës së Tetovës, deri më sot ka evidentuar disa raste ku persona të papërgjegjshëm kanë hedhur mbeturina inerte dhe ndaj tyre do të shqiptohen dënime konform Ligjit. Të gjitha këto raste janë të filmuara dhe të dokumentuara.

Komuna e Tetovës vazhdimisht ka bë thirrje që qytetarët që kanë mbetje inerte në shtëpitë e tyre të lajmërohen në 044-331-167 për të kërkuar shërbim nga NKP dhe kështu bashkërisht të kujdesemi për qytetin dhe pastërtinë pasi vetëm kështu mund të bëjmë më të mirën për qytetin tonë. Komuna e Tetovës, apel që qytetarët mbetjet inerte të mos i hedhin në vende të papërshtatshme si trotuare, afër kontejnerëve të mbeturinave, në rrugica dhe në hapësira publike, por të lajmërohen në NKP, po ashtu kërkojmë nga qytetarët që të denoncojnë personat që hedhin mbeturina vend e pa vend. Të gjithë së bashku për një qytet më të pastër dhe më të shëndetshëm”, thekson komuna e Tetovës.(INA)

TË FUNDIT
19 minuta
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
34 minuta
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
2 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari
3 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë
12 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
21 orë
“Sjellja e BDI-së ka ndikuar keq në rejtingun e LSDM-së” – thotë Petrovska dhe kërkon ribrendim të LSDM-së
15 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
1 ditë
Kuvendi do të mbajë seancën e pestë
20 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës

LEXO MË SHUMË

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

INFO

NA NDIQ