Instagram po teston një veçori që kombinon interesat e dy përdoruesve

INA
INA

02/04/2024

Instagram po punon për një veçori që do të bëjë të mundur rekomandimin e përmbajtjes së Reels tek një përdorues dhe miku i tyre, bazuar në videot që ata kanë ndarë me njëri-tjetrin, si dhe në interesa të tjera individuale.

Veçoria, e cila u zbulua së fundmi, aktualisht quhet Blend. Instagram konfirmoi për TechCrunch se është duke e testuar opsionin Blend brenda, dhe ata nuk kanë filluar ende ta testojnë atë publikisht.

Ekziston një shans që Blend të mos jetë kurrë zyrtarisht i disponueshëm, por është gjithmonë interesante të shohësh idetë me të cilat luan Instagrami.

Platforma nuk ka zbuluar ende më shumë detaje se si do të funksionojë Blend, por pritet që të ketë disa indikacione se një person tjetër ka parë tashmë një Reel të veçantë, në mënyrë që njerëzit që kanë akses në atë Reel të mund ta diskutojnë atë.

Blend mund t’i japë Instagram një avantazh sepse TikTok nuk ka një veçori të ngjashme, veçanërisht midis përdoruesve që duan të shikojnë videoklipe të shkurtra së bashku.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Elon Musk X twitter

Zbulohet se çfarë i shkroi Elon Musk stafit të Tesla-s ku njoftoi pushimin nga puna të më shumë se 10% të fuqisë punëtore

whatsapp-main-600x360

Aplikacioni WhatsApp po merr një chatbot me AI

190719_ROBOTET_12_8

A janë robotët “miqtë apo armiqtë tanë”? Ja çfarë mendojnë njerëzit në disa pjesë të botës

Elon Musk X twitter

Ndryshimet në platformën X të Elon Musk, përdoruesve nuk do t’u jepet ky opsion

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp njofton për uljen e kufirit të moshës së përdoruesve në disa vende

sam altman

Sam Altman prezanton ChatGPT Enterprise te kompanitë e tjera të mëdha

google

Google së shpejti prezanton telefonin e ri Pixel 8A

viber

Viber prezanton funksionin e ri me Al

iphone- telefon mobil

Pretendimi se përditësimi më i fundit i iOS i bën pajisjet të papërdorshme, ka një zgjidhje për këtë problem

INFO

NA NDIQ