Instagram prezantoi opsionin “Close Friends” për postimet në Reels

INA
INA

16/11/2023

Rrjeti social Instagram ka zgjeruar funksionin “Close Firends” nga Storie dhe Notes në publikimet në Reels.

Përdoruesit e Instagram tani mund të zgjedhin të ndajnë postimet e tyre dhe Reels me një grup më të vogël njerëzish të cilëve u besojnë më shumë në vend të të gjithë ndjekësve të tyre.

Ekipi i Instagram-it pretendon se përdoruesit përdorin miqtë e ngushtë “si një hapësirë pa presion për t’u lidhur me njerëzit që kanë më shumë rëndësi për ta. Duke zgjeruar “Miqtë e ngushtë” në Reels dhe postimet e furnizimit, zhvilluesi shpreson t’u ofrojë përdoruesve më shumë mënyra për të qenë vetvetja në Instagram, të cilat në të vërtetë, kanë më shumë zgjedhje se kush e shikon përmbajtjen e tyre.

Ndarja e Reels dhe postimeve vetëm me miqtë e ngushtë është mjaft e thjeshtë. Kur një përdorues krijon një postim, ai duhet të prekë butonin Audience, më pas të zgjedhë opsionin Close Friends dhe në fund të prek butonin Share. Postimi ose Reels do të ketë një etiketë “Miq të ngushtë”, kështu që vetëm përdoruesit në listën e miqve të ngushtë do ta shohin atë.

Vlen të theksohet se lista e miqve të ngushtë do të jetë i njëjti grup njerëzish në të gjitha funksionet në Instagram. Sidoqoftë, Instagram po kërkon mënyra të tjera për të ndarë përmbajtjen me një audiencë më të vogël.

Muajin e kaluar, shefi i Instagramit, Adam Mosseri zbuloi se ekipi po eksperimenton me një veçori që lejon përdoruesit të ndajnë Stories me nëngrupe të ndryshme ndjekësish. Përdoruesit e Facebook prej kohësh kanë qenë në gjendje të krijojnë lista të ndryshme miqsh dhe të zgjedhin me cilin prej tyre duan të ndajnë një postim. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

whatsapp-main-600x360

WhatsApp së shpejti do të mundësojë ndarjen e imazheve dhe videove me kualitet origjinal

meta-logo-1

Meta anulon mundësinë për të biseduar me miqtë nga Facebook në Instagram

Bitcoin

Bitcoin vendos rekord të ri vjetor duke kapërcyer vlerën e 43 mijë dollarëve

Bitcoin

Bitcoin kap vlerën e 41 mijë dollarëve. Pse po rritet pikërisht tani?

iphone- telefon mobil

Shumica nuk i dinë këto gjëra për iPhone

gta6

Rrjedh ‘traileri’ i GTA 6, zbulohen detajet e para

iphone- telefon mobil

Tre këshilla si të zgjidhni smartfonin e duhur Android

Elon Musk X twitter

A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

chat-gpt

“ChatGPT” festoi ditëlindjen e parë dhe ja si ndryshoi botën brenda një viti

INFO

NA NDIQ