“Instagram” prezanton një opsion të ri që do të tërheqë shumë: Deri tani ishte i disponueshëm vetëm në Amerikë, por ka një “kapur”

INA
INA

29/11/2023

Që nga qershori, përdoruesit e Instagramit në SHBA kanë qenë në gjendje të shkarkojnë videon Reel, jo vetëm ta ruajnë atë në rrjetin e përmendur. Ky opsion së shpejti do të jetë i zbatueshëm për përdoruesit në mbarë botën.

Ky ndryshim është bërë i ditur nga kreu i “Instagram”, Adam Mosseri.

Megjithatë, edhe këtu do të ketë një kapje. Rrotullat e shkarkuara nga Instagram do të vulosen me logon dhe emrin e llogarisë në Instagram. Ky nuk është lajm, pasi TikTok dhe YouTube tashmë kanë diçka të ngjashme, gjithçka për të siguruar që përmbajtja e shkarkuar të tregojë se nga cili shërbim ka ardhur, nëse më pas publikohet në një tjetër.

Një tjetër gjë është se Reels me muzikë të licencuar do të shkarkohen pa zë, kështu që do të dëgjohen vetëm ato me tingull origjinal.

Nëse ka përdorues që nuk duan që përmbajtja e tyre të shkarkohet fare nga “Instagram”, ata mund të shkojnë te Settings > Privacy > Reels and Remix dhe të çaktivizojnë opsionin “Lejo njerëzit të shkarkojnë rrotullat tuaja”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

bitcoin

Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

IBM: Europa është më e goditura nga sulmet kibernetike në 2023

iphone- telefon mobil

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

yahoo-aol

“Bie” Yahoo Mail, miliona përdorues nga e mbarë bota nuk po mund të qasen në aplikacion

iphone- telefon mobil

5 vendet në shtëpi ku interneti është i ngadaltë

INFO

NA NDIQ