Instagrami po mendon t’i bëjë verifikimet me pagesë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2023

Rrjeti social, Instagram, raportohet se është duke planifikuar ta zhvillojë veçorinë e verifikimit me pagesë, njëjtë si Twitteri. Së fundmi, zhvillues të uebfaqeve kanë siguruar se në kodin e Instagramit po bëhet gati “verifikimi i kaltër me pagesë”.

Ishte zhvilluesi Alessandro Paluzzi, ai që bëri zbulimin. Paluzzi kishte nxjerrë veçori të Instagramit edhe në të kaluarën, para se ato të lansoheshin, shkruan “TechCrunch” të enjten.

Zakonisht Instagrami konfirmon testimet kur ato zbulohen, por në këtë rast ka refuzuar të komentojë.

Paluzzi po ashtu ka thënë ka vënë re edhe referenca të një produkti të ri të Facebookut, por nuk ka dhënë detaje duke thënë se nuk është diçka që vërehet lehtë aktualisht, por se ka vetëm sinjale të vogla në kod.

Viteve të fundit ka pasur ankesa të shumta për sistemin e verifikimit të llogarive në Instagram. Ai s’ka ndryshuar prej vitit 2018, edhe pse Adam Mosseri, shef i rrjetit social, pati premtuar se verifikimi i llogarive do të jetë në fokus më 2020.

Aktualisht ikona e kaltër e verifikimit u vendoset vetëm profileve të larta, yjeve të argëtimit a brendeve botërore.
Verifikim me pagesë së fundmi ka nisur Twitteri, qëkur kompaninë e mori përsipër Elon Musk.

TË FUNDIT
10 orë
“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”
1 ditë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave
1 ditë
Tesla e lë pas objektivin e madh
1 ditë
Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë
3 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

ME TE LEXUARA

1 ditë
Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë
1 ditë
Tesla e lë pas objektivin e madh
1 ditë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave
10 orë
“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”

LEXO MË SHUMË

apple-iphone-15-pro-3

“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”

Netflix

Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Tesla e lë pas objektivin e madh

youtube-804x380

Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

nasa2

Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit

rrjete sociale instagram facebook tik tok

BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

INFO

NA NDIQ