Inter refuzon ofertën e çmendur të Chelseat për Lukakun

Inter mund ta shesë Romelu Lukakun në këtë afat kalimtar nëse vjen një mega-ofertë për të.
‘Goal’ raporton se Chelsea ka ofruar 90 milionë euro dhe Marcos Alonson për sulmuesin belg, por Inter e ka refuzuar ofertën.
Italianët janë të interesuar vetëm për para, jo të përfshihen futbollistë tjerë në marrëveshje.
120 milionë euro vlerësohet Lukaku nga Inter.