Inter shkatërron Milanin në derbi

ina-online
ina-online

16 Shtator, 2023

Interi ka shkatërruar në derbi 5-1 Milanin. Zikaltërit ishin perfekt dhe diktuan lojën nga fillimi deri në fund. Interi e mbylli pjesën e parë në avantazh të dy golave, ku shënuan Mkitarian dhe Thuram. Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në fraksionin e dytë Milan provoi të kthehej në lojë më golin e Leaos në minutën e 57-të, por më kot. Interi shpërtheu duke shënuar edhe tre herë të tjera më Mkitarian që shënoi golin e dytë personal, Calhanoglu me penallti dhe në fund pati festë edhe për Fratessin për të festuar golin e tij të parë me Interin në derbi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ