Interi bën hapin e parë, ofertë joshëse për Lautaro Martinezin

INA
INA

20/10/2023

Lautaro Martinez është Lionel Mesi në sytë e Bepe Marota-s, është lideri i këtij ekipi. Në shtëpinë zikaltër të gjithë besojnë se “demi” nuk mund të bëjë të njëjtën gjë si Shkriniar apo Lukaku, të largohet, por në çdo rastet duhen marra masa paraprake.

Martinez ka një kontratë me Inter deri në 2026, por drejtuesit e klubit po përgatisin një ofertë të re për kapitenin e tyre. Sipas “FcInterNews”, skuadra italiane ka bërë hapin e parë, i kanë paraqitur përfaqësuesve të Martinez një kontratë të re: 7,5 milionë euro neto në sezon deri në 2028. Në këtë kontratë të re ka edhe bonuse të ndryshme që mund ta dërgojnë pagën deri në 8 milionë euro në sezon.

Këto janë shifra të rëndësishme për Interin në këto momente, një vlerësim i qartë për kapitenin e tyre. Duke parë marrëdhënien e krijuar kohët e fundit, nuk pritet që mes palëve të ketë probleme për të shkruar drejt një rinovimi të kontratës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ